O mnie

włoskie wakacje

Ciao!

Mam na imię Agnieszka, miło mi, że zaglądasz na mojego bloga! Moją misją jest dzielenie się swoją pasją do Włoch, opowiadanie ciekawych historii związanych z Włochami, inspirowanie czytelników zarówno do podróży do Italii, jak i przenoszenia włoskich klimatów do codziennego życia w Polsce.

Na moim blogu opisuję miejsca, podróże, a także włoską kuchnie, społeczeństwo, opowiadam o nauce języka, kulturze, sprawdzam i opisuję miejsca w Polsce, które promują włoski styl. Teksty okraszam fotografiami własnego autorstwa. Dzielę się refleksjami na temat włoskiego narodu (nie rzadko z poczuciem humoru i dystansem), opisuję prywatne refleksje na temat rozwoju i tworzenia swojego własnego la dolce vita (słodkiego życia). To co kocham, oprócz dzielenia się własnymi historiami i punktem widzenia jest pokazywanie historii moich czytelników i innych autorów w postaci wpisów gościnnych.

Dlaczego Italia?

Moje zamiłowanie Italii zaczęło się już od pierwszej podróży tam. Co roku to miejsce przyciągało mnie i za każdym razem odkrywałam inny region Włoch. I tak przez lata wracam tam regularnie, przez rok miałam okazję tam mieszkać. Italię uwielbiam za różnorodność tego kraju, każdy region jest tak odmienny i ma tak wiele do zaoferowania, że chyba nie starczy mi życia na odkrycie całej Italii!

Na początku swoich wojaży założyłam profil na Facebooku Uwielbiam włoskie klimaty, aby dzielić się moją pasją do tego kraju  z innymi i wspólnie odkrywać go z przyłączającymi się osobami. Dopiero po jakimś czasie powstał blog, a niedawno Instagram.

Parę lat później w moim życiu niespodziewanie zagościła miłość, która przybliżyła mnie jeszcze bardziej do Włoch, przez co są teraz w moim życiu codziennie – jesteśmy polsko-włoskim duetem. To ja jestem autorką bloga i tekstów, ale mój mąż mocno wspiera mnie w działaniach i nierzadko pomaga w zdobywaniu informacji na bloga.

Aga i Eme

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa (chyba, że zaznaczone jest inne źródło), to też jedna z moich pasji. Zawodowo zajmuję się digital marketingiem, prowadzę swoją działalność gospodarczą w Polsce, ale działam niezależnie od lokalizacji.  Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej w tym zakresie, zerknij mój profil na LinkedIn.

Chcesz do mnie napisać?

aga@uwielbiamwloskieklimaty.com