O mnie

włoskie wakacje

Ciao!

Miło mi, że odwiedzasz mojego bloga! Mam na imię Agnieszka, a moją misją jest dzielenie się swoją pasją do Włoch, opowiadanie ciekawych historii związanych z Włochami, inspirowanie czytelników zarówno do podróży do Italii, jak i przenoszenia włoskich klimatów do codziennego życia w Polsce.

Na moim blogu opisuję miejsca, podróże, a także włoską kuchnie, społeczeństwo, opowiadam o nauce języka, kulturze, sprawdzam i opisuję miejsca w Polsce, które promują włoski styl. Uchwycam Italię i pokazuję ją z mojej perspektywy za pomocą tekstów, zdjęć, a także ręcznie malowanych ilustracji

Dlaczego Italia?

Moje zamiłowanie Italii zaczęło się już od pierwszej podróży. Co roku to miejsce przyciągało mnie i za każdym razem odkrywałam inny region Włoch. I tak przez lata wracam tam regularnie, przez rok miałam okazję tam mieszkać. Italię uwielbiam za różnorodność tego kraju, każdy region jest tak odmienny i ma tak wiele do zaoferowania, że chyba nie starczy mi życia na odkrycie całej Italii!

Na początku swoich wojaży założyłam profil na Facebooku Uwielbiam włoskie klimaty, aby dzielić się moją pasją do tego kraju  z innymi i wspólnie odkrywać go z przyłączającymi się osobami. Dopiero po jakimś czasie powstał blog, a niedawno Instagram.

Parę lat później w moim życiu niespodziewanie zagościła miłość, która przybliżyła mnie jeszcze bardziej do Włoch, przez co są teraz w moim życiu codziennie – jesteśmy polsko-włoskim duetem. To ja jestem autorką bloga i tekstów, ale mój mąż mocno wspiera mnie w działaniach i nierzadko pomaga w zdobywaniu informacji na bloga.

Aga i Eme

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa (chyba, że zaznaczone jest inne źródło), to też jedna z moich pasji. Zawodowo zajmuję się digital marketingiem, prowadzę swoją działalność gospodarczą w Polsce, ale działam niezależnie od lokalizacji.  Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej w tym zakresie, zerknij mój profil na LinkedIn.

Chcesz do mnie napisać?

agnieszka@uwielbiamwloskieklimaty.com